İçeriğe geç

Alan Wake 2

 Canavarların Farklı Yüzleri Vardır

Alan Wake 2 PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarında şimdi satışta.

Oynanış Fragmanı

Alan Wake’in Hikâyesi

Alan Wake 2010 yılında kayboldu. New York City’de yaşayan çok satan bir yazardı. Eşi Alice Wake ile çıktığı bir Kuzeybatı Pasifik tatilinde doğaüstü bir karanlıkla yüz yüze geldi. Karanlık, Wake’in yazdığı korku hikâyesini gerçekliğe aktardı. Bu Karanlık Varlık’la savaştı ve küçük bir kasaba olan Bright Falls’un yakınlarındaki bir kaldera gölünün altında bulunan karanlık yere geri yollamayı başardı. Wake, bu korku hikâyesine farklı bir son yazdı ve bu şekilde eşini gölün altındaki karanlıktan kurtardı ama kendisi oraya hapsoldu.

Alan Wake ölmedi ama birçok kez ölmeyi diledi. 13 yıldır kâbuslarının, korkularının ve hikâyelerinin gerçekleştiği Karanlık Dünya’da esir. 13 yıl boyunca akıl sağlığını korumaya ve etrafındaki gerçekliği değiştirip kaçabilmek için bir hikâye yazmaya çalıştı. Şu ana kadar başarılı olamadı.

Kuzeybatı Pasifik 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzeybatı Pasifik’inde görkemli manzaralar Washington Eyaleti’nin dört bir yanını sarmış durumdadır. Doğa çok güzel ve zengin olsa da karanlık ormanlarda, ormanlı vadilerde ve sisli dağlarda ürpertici, gizemli ve ilkel bir şeyler vardır. 

Kuzeybatı Pasifik bölgesinde keşfedilecek üç belirgin bölge bulunur. 

İlginç ve huzurlu bir kasaba olan Bright Falls, ayrıca her yıl düzenlenen Geyik Festivali’ne de ev sahipliği yapar. Yakınlarında Fin göçmenler tarafından odunculuk ve balıkçılık üzerine kurulmuş perişan şehir Watery bulunur. Bright Falls’un dışında bir kaldera gölü olan Cauldron Lake, önemli bir simgedir. Önceden doğa yürüyüşleri için popüler bir konum olan göl, gizli bir hükûmet ajansı tarafından çitle kapatıldıktan sonra insanların kaçındığı bir yer hâline gelmiştir.