Przejdź do treści

Moda uliczna i Alan Wake 2 łączą się w ramach Makia x Remedy Cult Collection

October 27, 2023

Remedy Entertainment i Makia Clothing, marka odzieży współczesnej z siedzibą w Helsinkach, nawiązały współpracę, aby stworzyć Makia x Remedy Cult Collection.  Ta wspólna kolekcja stanowi hołd dla długo wyczekiwanego sequela, gry Alan Wake 2, i pojawi się równo z jej premierą.

Kolekcja łączy modę uliczną z motywami rodem z horroru, dla których źródłem inspiracji były dzieła z serii Alan Wake. Składa się na nią odzież dla obu płci, taka jak koszulki, koszulki z długim rękawem, kurtka trenerska czy bluzy z kapturem.

Wzory z Cult Collection nawiązują do charakterystycznej symboliki gry Alan Wake 2, zwłaszcza tej powiązanej z enigmatycznym Kultem Drzewa. Znajdziecie na nich chociażby owiane złą sławą emblematy kultu z dwoma trójkątami czy maski jeleni noszone przez kultystów w grze Alan Wake 2. Dla fanów serii Alan Wake ta kolekcja to coś więcej niż tylko odzież: to okazja, by z dumą prezentować swoją pasję.

„Biorąc pod uwagę, że gra Alan Wake 2 wygląda imponująco od strony artystycznej, chciałem mieć pewność, że produkowane przez nas pod nią ubrania będą w stanie dać wyraz tym samym emocjom i że podniesiemy poprzeczkę w zakresie oczekiwań względem odzieży inspirowanej grami komputerowymi. Buntownicze nastawienie Makii idealnie pasowało do tego projektu. Zrobili świetną robotę, trafiając w ton gry w ramach Cult Collection. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z efektu końcowego” – tak współpracę podsumował Thomas Puha, dyrektor ds. komunikacji Remedy Entertainment i tymczasowy „dyrektor ds. mody”.

Kolekcja jest już dostępna w sklepach koncepcyjnych marki Makia zlokalizowanych w Helsinkach (Lasipalatsi), Raisio (centrum handlowe Mylly) i Oulu (centrum handlowe Valkea).

Kolekcja jest również dostępna dla klientów zagranicznych za pośrednictwem sklepu internetowego marki Makia pod adresem makia.com.