İçeriğe geç

Alan Wake 2: Chapter Songs

October 27, 2023

Remedy Entertainment ve Finlandiya’nın en büyük müzik fenomeni Fried Music, yaratıcı zihinlerini birleştirerek Alan Wake 2: Chapter Songs’u oluşturdu. Alan Wake 2 için özel olarak üretilen birbirinden eşsiz bu yedi parçaya hayran kalacaksınız.

Alan Wake 2: Chapter Songs, Remedy Entertainment kreatif ekibi ve Fried Music’in sanatsal yeteneklerini birleştirdiği eşsiz bir çalışma. Bu koleksiyondaki yedi şarkının tamamı, Finlandiya’nın önde gelen müzik yapımcılarından biri olan Jukka Immonen ve Finlandiya’nın en yetenekli müzisyenleriyle bestecileri tarafından sıfırdan oluşturuldu. Yeni şarkılar ve sözlerin her biri, Alan Wake 2 evrenine uyması için oyunun Kreatif Direktör’ü Sam Lake ile iş birliği içinde özenle hazırlandı. Bazen atmosferi etkileyecek, bazen de hikâyeler ve gizemler anlatacak bu şarkılar, Alan Wake 2’nin hikâye anlatımı ve konusu üzerinde büyük rol oynuyor.

Alan Wake 2 için özel olarak yapılmış ve ilk çıkan tekli “Follow You into the Dark (ft. RAKEL)” şarkısını dinleyin

“Alan Wake 2, farklı araçların birleşerek eşsiz bir deneyim oluşturduğu tutkulu bir sanat eseri. Hikâyeyi zenginleştirmek için özellikle müziklere odaklanarak pek çok özel şarkı oluşturduk,” diyor Remedy Entertainment’ın Kreatif Direktör’ü Sam Lake. “Fried Music ile iş birliği yapabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Ayrıca dünya çapında çıkacak bu oyunda böylesine önemli bir rol oynayan Finlandiyalı sanatçılarla gurur duyuyoruz. Finlandiya kültüründen parçaları dünyaya tanıtacak yetenekli ve harika sanatçılarla çalışabilmek bizim için bir onurdur.”

Alan Wake 2: Chapter Songs’da Fried Music’ten Finlandiya’nın en popüler sanatçıları, bestecileri ve yapımcılarından bazıları bulunuyor. Dünyaca tanınan isimler RAKEL, Jean Castel ve Mougleta’nın yanı sıra yetenekli sanatçılar SANNI, costee, Teemu Brunila, ROOS+BERG, Paleface, Jurek ve RZY de bulunuyor.

Alan Wake 2: Chapter Songs -Making Of videosunu buradan izleyin

Alan Wake 2: Chapter Songs şimdi Spotify, Apple Music ve diğer seçili yayın platformlarında.

Alan Wake 2: Chapter Songs Şarkı Listesi

Follow You into the Dark ft. RAKEL

Yazarlar: Teemu Javanainen, Jussi Tiainen, Sindri Már Sigfússon, Sam Lake

Yapımcılar: Heviteemu, Sindri Már Sigfússon

Wide Awake ft. Jaimes

Yazarlar: Yasmeen Semaan, Teemu Brunila, Antti Riihimäki, Sam Lake

Yapımcı: RZY

Superhero ft. Mougleta

Yazarlar: Jurek Reunamäki, LenoxBeatmaker, Yasmeen Semaan, Sanni Kurkisuo, Sam Lake

Yapımcılar: Jurek, LenoxBeatmaker

Lost at Sea ft. Jean Castel

Yazarlar: Jean Castel, Jurek Reunamäki, Jussi Tiainen, Pierre-Antoine Melki, Sam Lake

Yapımcılar: Jurek, Nius

Dark, Twisted and Cruel ft. Paleface

Yazarlar: Jean Castel, Jurek Reunamäki, Jussi Tiainen, Pierre-Antoine Melki, Sam Lake

Yapımcılar: Jurek, Nius

No One Left to Love ft. ROOS + BERG

Yazarlar: Christel Roosberg, Jori Roosberg, Joalin Loukamaa, Sam Lake

Yapımcılar: ROOS+BERG

Night Springs ft. Keira

Yazarlar: Yasmeen Semaan, LenoxBeatmaker, Jurek Reunamäki, Sanni Kurkisuo, Sam Lake

Yapımcı: Jurek

FRIED MUSIC OY HAKKINDA

Fried Music, Helsinki merkezli bir kayıt stüdyosu, menajerlik ve yapım şirketidir. Kalite ve köklü gelenekler üzerine kurduğumuz bu şirkette amacımız Finlandiyalı yapımcılarımızın ve şarkı yazarlarımızın önünü açabilmektir. Fried Music 2002 yılında kurulmuştur. Fried Music; Anna Puu, Alex Mattson ve Knipi gibi sanatçılarla çalışan Capitol Records Finland plak şirketini yönetiyor.

fried.fi