Przejdź do treści

Alan Wake 2: Chapter Songs

October 27, 2023

Remedy Entertainment i największy fenomen muzyczny w Finlandii, Fried Music, połączyli kreatywne siły, by stworzyć Alan Wake 2: Chapter Songs, kompilację siedmiu wyjątkowych utworów przygotowanych specjalnie dla gry Alan Wake 2.

Alan Wake 2: Chapter Songs to jedyny w swoim rodzaju wspólny projekt muzyczny zespołu kreatywnego Remedy Entertainment i Fried Music. Wszystkie siedem piosenek składających się na tę kolekcję zostało stworzonych przez wiodącego fińskiego producenta muzycznego, Jukkę Immonena, we współpracy z najlepszymi muzykami i kompozytorami z Finlandii. Każdy utwór i każdy tekst jest zupełnie nowy i został stworzony we współpracy z dyrektorem kreatywnym gry Alan Wake 2, Samem Lakiem, specjalnie tak, by wpasować się w jej świat. Od tworzenia atmosfery po eksponowanie wiedzy i tajemnic, piosenki z tej kolekcji odgrywają ważną rolę w ramach narracji i fabuły gry Alan Wake 2.

Przesłuchaj i obejrzyj „Follow You into the Dark (featuring RAKEL)” – pierwszy singiel stworzony specjalnie na potrzeby gry Alan Wake 2

Alan Wake 2 to ambitne dzieło sztuki, w którym różne rodzaje mediów łączą się, tworząc wyjątkową całość. Skupiliśmy się na muzyce i przygotowaliśmy wiele unikatowych piosenek, by wzbogacić naszą opowieść” – powiedział Sam Lake, dyrektor kreatywny Remedy Entertainment. „Współpraca z Fried Music jest dla nas wyjątkowo ekscytująca, jesteśmy też bardzo dumni z tego, że fińscy muzycy odgrywają tak istotną rolę w grze o zasięgu międzynarodowym. To zaszczyt patrzeć, jak tacy utalentowani i niezwykli artyści pozwalają światu posmakować fińskiej kultury”.

Alan Wake 2: Chapter Songs powstało z udziałem wielu spośród najpopularniejszych fińskich artystów, kompozytorów i producentów związanych z Fried Music. Artyści tacy jak SANNI, costee, Teemu Brunila, ROOS+BERG, Paleface, Jurek i RZY występują obok międzynarodowych talentów takich jak RAKEL, Jean Castel i Mougleta.

Obejrzyj film o tworzeniu Alan Wake 2: Chapter Songs tutaj

Alan Wake 2: Chapter Songs jest już dostępne przez Spotify, Apple Music i inne wybrane platformy streamingowe.

Pełna lista utworów Alan Wake 2: Chapter Songs

„Follow You into the Dark” featuring RAKEL

Tekst: Teemu Javanainen, Jussi Tiainen, Sindri Már Sigfússon, Sam Lake

Produkcja: Heviteemu, Sindri Már Sigfússon

„Wide Awake” featuring Jaimes

Tekst: Yasmeen Semaan, Teemu Brunila, Antti Riihimäki, Sam Lake

Produkcja: RZY

„Superhero” featuring Mougleta

Tekst: Jurek Reunamäki, LenoxBeatmaker, Yasmeen Semaan, Sanni Kurkisuo, Sam Lake

Produkcja: Jurek, LenoxBeatmaker

„Lost at Sea” featuring Jean Castel

Tekst: Jean Castel, Jurek Reunamäki, Jussi Tiainen, Pierre-Antoine Melki, Sam Lake

Produkcja: Jurek, Nius

„Dark, Twisted and Cruel” featuring Paleface

Tekst: Jean Castel, Jurek Reunamäki, Jussi Tiainen, Pierre-Antoine Melki, Sam Lake

Produkcja: Jurek, Nius

„No One Left to Love” featuring ROOS+BERG

Tekst: Christel Roosberg, Jori Roosberg, Joalin Loukamaa, Sam Lake

Produkcja: ROOS+BERG

„Night Springs” featuring Keira

Tekst: Yasmeen Semaan, LenoxBeatmaker, Jurek Reunamäki, Sanni Kurkisuo, Sam Lake

Produkcja: Jurek

WIĘCEJ O FRIED MUSIC OY

Fried Music to studio nagraniowe z siedzibą w Helsinkach, a także firma zarządzająca i wydawnicza. W oparciu o jakość i wieloletnią tradycję, naszym celem jest tworzenie okazji dla naszych fińskich producentów i tekściarzy. Fried Music założono w 2002 roku. Firma prowadzi też wydawnictwo muzyczne Capitol Records Finland, do którego artystów zaliczają się Anna Puu, Alex Mattson i Knipi.

fried.fi